SmartTraffic – nowoczesny sposób na korki

Korki to jeden z najgorszych wrogów kierowców, zwłaszcza tych, którym się spieszy. Jednak dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w tej dziedzinie można oszczędzić swój czas i nerwy. Pomaga technologia SmartTraffic, która została opracowana specjalnie po to, aby ostrzegać przed korkami.

W Polsce najbardziej znana aplikacja tego rodzaju to Yanosik, który dodatkowo ostrzega przed fotoradarami i pełni rolę nawigacji. Posiada ona także funkcję pozwalającą omijać korki, która działa na podstawie oznaczania średnich prędkości kierowców na drogach. Jeżeli ulica jest zakorkowana, wtedy jest oznaczona na kolor czerwony lub czarny, natomiast jeśli korków nie ma – na zielono lub niebiesko. Aplikacja automatycznie pokazuje dane dotyczące natężenia ruchu, a także na ich podstawie wyznacza najszybsze trasy.

To możliwe dzięki nowoczesnej technologii SmartTraffic, która przy wyznaczaniu tras potrafi brać pod uwagę korki na drogach. Nie bazuje jednak na wartościach prognozowanych, ale aktualnych, które przekazywane są na bieżąco. W ten sposób algorytm wyznaczania trasy działa niezawodnie i w porę może pokierować kierowcę taką drogą, która ominie korki i jednocześnie oszczędzi dużo czasu. Do korzystania z usługi potrzebny jest stały dostęp do internetu.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.