„Stacja z Paczką” – alternatywa dla „Paczkomatów”?

Stacja z Paczką to całodobowa usługa nadawania i odbierania przesyłek na około 860. stacjach paliw ORLEN w całej Polsce, działająca według modelu multibrokera usług kurierskich.

Operatorem i integratorem technicznym Stacji z Paczką jest spółka Dazumi – firma oferująca od 2007 roku rozwiązania technologiczne dla rynku e-commerce oraz branży logistycznej. Spółka działa również jako operator pocztowy świadczący usługi we współpracy z globalnymi firmami przewozowymi.

Stacja z Paczką dostarcza przesyłki w oparciu o trzy modele obsługi kurierskiej. Pozwala na nadawanie przesyłek z dowolnych punktów w Polsce z opcją odbioru na Stacjach Paliw ORLEN oraz umożliwia firmom i osobom fizycznym wysyłanie paczek ze stacji paliw na dowolny adres w kraju lub za granicą. Zapewnia również standardową obsługę kurierską klientów indywidualnych i firm.

Stacja z Paczką to model funkcjonujący w oparciu o sprawdzone rozwiązania logistyczne dostępne w krajach Europy Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych. Nadawanie i odbiór przesyłek w punkcie jest najszybciej rozwijającą się usługą logistyczną na świecie i najczęściej wybieraną formą dostaw paczek m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji czy Belgii.

Początki z Rossmanem
Do sieci Dazumi włączonych jest 860 stacji paliw ORLEN. Jedną z sieci handlowych, które podjęły współpracę w zakresie „Stacja Paczka” to sklepy Rossmann. E-zakupy z drogerii Rossnet docierają na wybraną Stację Paliw ORLEN w ciągu 24 godzin od momentu nadania, a więc w czasie nie dłuższym niż tradycyjne dostawy kurierskie. Status przesyłki można monitorować na stronie internetowej operatora.

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.