Strategia DPD Polska w nowych barwach i w nowym kształcie

Ujednolicenie i większa integracja

Zmiany mają na celu ujednolicenie nazewnictwa i elementów wizualnych we wszystkich spółkach grupy w całej Europie i uzyskanie większej rozpoznawalności międzynarodowej marki. Od dzisiaj podmioty należące do holdingu GeoPost, w tym DPD Polska i Siódemka S.A., zostały objęte międzynarodową marką DPDgroup. Za zmianą wizualną stoi nowa filozofia działania, wyrażona hasłem „Your delivery experts”.

Jesteśmy europejskim liderem w doręczaniu przesyłek. Nasza branża funkcjonuje w bardzo zmiennym i dynamicznym środowisku i aby oferować usługi na najwyższym poziomie, cały czas musimy doskonalić działania operacyjne. Dla naszych klientów liczy się przede wszystkim terminowość doręczania przesyłek, ale także elastyczność, wygoda i prostota rozwiązań. Nowa wizualizacja ma jeszcze mocniej wyróżnić markę na tle rynku, tak aby naszym klientom czytelnie kojarzyła się z tymi wartościami – mówi Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska.

Właściciel polskiego operatora funkcjonuje w 26 krajach Europy, dostarcza ponad 3 mln paczek dziennie i z 11% udziałem zajmuje drugie miejsce na europejskim rynku. Pod względem rozległości sieci połączeń drogowych plasuje się na pierwszym miejscu z 20% udziałem. Grupa dostarcza przesyłki do 230 krajów na świecie, czyli niemal do każdego zakątka kuli ziemskiej.

Cały ten potencjał dostępny jest także dla polskiego klienta, który może skorzystać z międzynarodowej sieci kurierskiej, wysyłając paczkę do każdego miejsca na świecie. Wspólnie wypracowane standardy obsługi są jednolite w całej europejskiej sieci i wynikają z dążenia do doskonałości operacyjnej i innowacyjności rozwiązań. Jest to kluczowy czynnik przewagi konkurencyjnej, dzięki któremu jako ekspert w doręczaniu przesyłek od lat wyznaczamy kierunki w branży – powiedział Rafał Nawłoka

Strategia działania Grupy DPD w Polsce

DPD Polska, wprowadzając nowe logo podejmuje międzynarodowe zobowiązania DPDgroup, której jest częścią. Nowe podejście, przewidujące między innymi koncentrację na wymaganiach konsumenta, jest zbieżne z ubiegłoroczną decyzją o zakupie Siódemka S.A przypieczętowaną zgodą UOKiK z 1 października 2014 r.

Potencjał Siódemki świetnie wpisuje się w strategię rozwoju DPDgroup. Uzupełniamy w ten sposób nasze kompetencje, tworząc kompletną ofertę dla wszystkich segmentów rynku. Połączenie atutów Siódemki zorientowanej na potrzeby e-commerce, małych i średnich firm z silną pozycją DPD w Polsce i na rynku międzynarodowym, pomoże naszym klientom firmowym uzyskać przewagę konkurencyjną – wyjaśnia Rafał Nawłoka.

Połączenie prawne planowane jest na drugi kwartał 2015 roku. W tej chwili DPD jest liderem polskiego rynku KEP z 24% udziałów i obrotami przekraczającymi 1 mld zł. Priorytetem DPD Polska na najbliższe dwa lata jest uzyskanie synergii operacyjnej i biznesowej, w postaci optymalnej sieci logistycznej, szeroko dostępnych usług zgodnych z wymaganiami rynku i wysokiej jakości obsługi na każdym etapie procesu logistycznego.

Pierwszym etapem łączenia spółek jest integracja rejonów kurierskich i ujednolicanie standardów, między innymi w obszarze infrastruktury logistycznej, które decydują o niezawodności procesów. To właśnie te czynniki stanowią punkt wyjścia dla wysokiej jakości usług na tzw. „ostatniej mili”. Kolejny krok polega na zintegrowaniu oferty eksponującej najlepsze z wypracowanych dotychczas przez obie firmy rozwiązań.

W tym roku scalamy ofertę. Wykorzystamy wszystko, co dobrze sprawdzało się w DPD Polska i w Siódemka S.A – deklaruje prezes Nawłoka .

Nowe podejście do klienta

Obecnie na całym świecie kierunek zmian wyznacza konsument, czyli końcowy odbiorca paczki. To jego wymagania kształtują i będą kształtować nasz rynek. Strategia DPDgroup koncentruje się na ostatnim etapie doręczenia, który decyduje o zadowoleniu odbiorcy. Stąd tak ważne jest, aby przesyłka była dostarczona na czas, w idealnym stanie, w miłej atmosferze i w ramach prostego, wygodnego procesu. Dlatego stawiamy na doskonałość operacyjną połączoną z innowacyjnością – mówi Rafał Nawłoka.

Druga sfera to rozwiązania systemowe wykreowane pod konkretne potrzeby klienta biznesowego – firma stawia na bliski, partnerski kontakt ze swoimi kluczowymi klientami, zrozumienie indywidualnych potrzeb, a przez to elastyczność w kształtowaniu oferty. Zmiany dotkną także systemu punktów wysyłki paczek, Siódemka Service Point. Zostaną one razem z DPD Strefa Paczki wcielone do sieci DPD Pickup, tworząc największą w Polsce sieć miejskich placówek umożliwiających nadania i odbiory paczek w wygodnych dla konsumentów lokalizacjach.

Doskonałość operacyjna i innowacyjność

Grupa DPD Polska współpracuje dziś z prawie 6000 kurierów w gęstej sieci oddziałów na terenie całej Polski. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze firma osiąga standardy operacyjne zapewniające sprawność procesów logistycznych. Te z kolei stanowią punkt wyjścia w staraniach o najwyższą jakość obsługi na ostatnim etapie doręczenia. Dzięki harmonijnemu rozwojowi naszej oferty przez ponad 20 lat funkcjonowania na polskim rynku, dysponujemy ofertą dopasowaną do potrzeb wszystkich grup klientów. Wysoka jakość i wydajność naszych procesów operacyjnych, a także innowacyjne rozwiązania IT pozwalają nam z powodzeniem zadbać o sprawność kurierów na ostatniej mili i liczyć na zadowolenie nadawców i odbiorców paczek – podsumowuje Rafał Nawłoka.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.