Sztuka bezpiecznego rozcinania paczek

Wydawałoby się, że nie ma bardziej banalnej czynności od otwarcia paczki. Jednak każdy, komu udało się uszkodzić zawartość przesyłki czy zranić się, wie, że sprawa nie jest wcale taka prosta. Jak bezpiecznie rozcinać paczki?

Najważniejsze to posiadanie odpowiedniego noża do rozcinania paczek. Najlepiej nie stosować zwykłych noży kuchennych, które mają nieosłonięte ostrze, co powoduje ryzyko zranienia. Do zakupienia są specjalne noże z osłoniętym ostrzem używane przez kurierów, które będą w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Można wykorzystać także noże z wysuwanym ostrzem lub nożyczki. Paczkę należy rozcinać zawsze w kierunku od siebie lub poprzecznie, bez używania nadmiernej siły, na stabilnym podłożu. Gdy paczka jest większa, można poprosić inną osobę o jej potrzymanie, aby się nie poruszała.

Należy przy tym uważać na zawartość paczki czy koperty, rozcinać je tylko wzdłuż zagięć, niezbyt głęboko, aby nie uszkodzić towarów. Często paczki pakowane są po brzegi lub elementy towaru znajdują się tuż przy miejscu cięcia, dlatego najlepiej zachować ostrożność.

Warto zatem znać sztukę bezpiecznego rozcinania paczek. Wtedy będzie można zmniejszyć ryzyko zranienia ostrzem oraz zniszczenia zawartości paczki.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.