TNT Express planuje inwestycje w efektywność

Firma TNT Express planuje przeprowadzenie inwestycji mających na celu poprawienie efektywności jej centrum przeładunkowego znajdującego się w Liege w Belgii. Efektem ma być zwiększenie efektywności przeładunkowej centrum o połowę.

TNT Express zamierza wyposażyć swoją belgijską placówkę w nowoczesne systemy gwarantujące jeszcze wyższe bezpieczeństwo i higienę pracy. Jednocześnie poprawić ma się także obsługa klienta. Wdrożenie specjalnego systemu sortowania mniejszych przesyłek i przesyłek z dokumentami wpłynie natomiast na przyspieszenie procesów w firmie. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a ich zakończenie planowane jest na 2016 rok. Efekty będą zauważalne również dla klientów, ponieważ skróceniu ma ulec czas obsługi przesyłek.

Centrum TNT Express w Liege zajmuje 75 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudnia 1500 pracowników i od 1998 roku pełni funkcję głównego centrum TNT Express w Europie. Codziennie obsługuje ono około 40 samolotów z ładunkami oraz 125 samochodów ciężarowych.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.