TNT z Chin do Polski

Ekspresowy transport lotniczy przyciąga głównie paczki, zaś ekonomiczny transport drogowy wskazywany jest do przewozu cięższych ładunków.

Mimo zacierających się w Europie różnic między standardem w ramach przewozów drogowych i lotniczych, zauważamy wyraźną segmentację ładunków. Np. w TNT towar transportowany drogą lotniczą stanowi 2/3 przesyłek, jednak proporcje w wagach są odwrotne: mniej niż 1/5 całkowitej wagi trafia na samoloty TNT.

W 2013 r. polski oddział TNT Express przetransportował ponad 3 tys. t towarów transportem lotniczym – zarówno własnymi maszynami, jak i we współpracy z partnerskimi liniami lotniczymi. Te ostatnie stanowią podstawę rozwiązań spedycji lotniczej, którą zajmuje się dział usług specjalnych TNT. Do polskich firm dostarczamy elektronikę, tekstylia, komponenty motoryzacyjne, materiały niebezpieczne w transporcie oraz przesyłki medyczne. Stosunek eksportu do importu wynosi 45:55%.

Azja górą. Na znaczeniu wśród firm z Polski niezmiennie zyskują połączenia azjatyckie, w tym bliskowschodnie. Popularne stały się usługi frachtu lotniczego dedykowanego dla jednego klienta lub frachtu konsolidacyjnego dla kilku nabywców, a nawet krajów. Tryb door-to-door (drzwi-drzwi) i atrakcyjne stawki dla regularnych transportów –to odpowiedź TNT na to zainteresowanie rynku. Dla większości importów lotniskiem docelowym w Europie jest Frankfurt n/M, gdzie dedykowana grupa specjalistów TNT zajmuje się procedurami celnymi, operacjami handlingowymi i dalszą ekspedycją towaru siecią drogową TNT lub dedykowanymi transportami drogowymi. We Frankfurcie realizujemy również odprawy fiskalne dla klientów zainteresowanych odroczeniem płatności należności celno-podatkowych.

Chiny-Frankfurt-Polska. TNT, w ramach serwisu konsolidacji frachtu z Chin, aranżuje wyloty skonsolidowanego towaru z lotnisk Guangzhou, Hongkongu, Szanghaju i Shenzen – dwa razy w tygodniu. Dystrybucja podzielonego frachtu z Frankfurtu, dokąd docierają ładunki, odbywa się transportem drogowym. Tam dla każdego pojedynczego ładunku wystawiany jest dokument tranzytowy, który pozwala na odprawę celną w Polsce. Możliwe jest też zorganizowanie odprawy celnej fiskalnej w Niemczech. Zlecenie każdorazowo realizuje dedykowany specjalista TNT, a towar podlega stałemu monitoringowi.

Przebieg usługi opisuje niedawny przykład: dystrybutor tekstyliów zwrócił się do TNT z zadaniem konsolidacji frachtu: należało odebrać towar od producentów z pięciu różnych lokalizacji w Chinach. Do TNT należała również odprawa celna z, preferowanym przez klienta, odroczonym terminem płatności VAT. Towar, zapakowany w 300 kartonów i ważący blisko 10 t, przewieziono ciężarówkami do Szanghaju. Stąd na pokładzie samolotów dotarł do Frankfurtu, skąd został przewieziony dedykowanym samochodem do finalnego odbiorcy.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.