UPS publikuje swoje nowe cele i podsumowuje poprzedni rok w kategorii emisji CO2

Jak co roku UPS publikuje podsumowanie mijającego roku i wyznacza nowe cele na kolejny. 12. raport, który firma właśnie opublikowała, informuje, że przede wszystkim udało jej się spełnić założenia dotyczące ograniczenia ogólnych emisji dwutlenku węgla w 2013 roku, zmniejszając ją o 10%. Nowym celem UPS jest dokonanie zmniejszenia CO2 o 20% aż do 2020 roku.

UPS bazuje w szczególności na procedurach zrównoważonego rozwoju, których celem jest ochrona środowiska, wsparcie klientów oraz społeczności na całym świecie. Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla to jeden z kluczowych celów UPS, która codziennie przewozi nieomal 17 milionów przesyłek dziennie. Jak wskazuje Scott Davis, prezes i dyrektor generalny UPS, możliwe jest jednoczesne utrzymanie jakości usług na wysokim poziomie przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego.

Swoje cele UPS osiąga przede wszystkim dzięki nowoczesnym pojazdom napędzanym paliwami alternatywnymi. Wykorzystują one głównie gaz naturalny w USA, a także skroplony gaz ziemny LNG. Dodatkowo oszczędności dał system On-Road Integrated Optimization and Navigation (ORION) działający w USA, którego celem jest optymalizacja tras przewozu paczek na podstawie algorytmów oraz telematyki floty.

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.