UPS zgadza się na warunki przejęcia polskiej firmy Poltraf

Spółka UPS ogłosiła w dniu dzisiejszym, że zgodziła się na warunki przejęcia zlokalizowanej w Polsce firmy zajmującej się logistyką dla sektora medycznego Poltraf Sp. z o.o., od funduszu inwestycyjnego ORTIE SA.

Transakcja dodatkowo wzmocni pozycję UPS oraz sieć firmy w Europie, umożliwiając świadczenie kompleksowych usług logistycznych dla klientów, a także usprawniając dostawy produktów na szybko rozwijających się rynkach w obszarze opieki zdrowotnej, w Europie Środkowo-Wschodniej.

UPS spodziewa się, że finalizacja transakcji nastąpi w pierwszej połowie 2015 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Firma Poltraf, z siedzibą w Błoniu, koło Warszawy od 9 lat oferuje swoim klientom najwyższej klasy rozwiązania logistyczne dla branży medycznej. Firma znana jest z rozwiązań transportu i magazynowania produktów wrażliwych na temperaturę, takich, które są wymagane przez klientów z branży medycznej i obszaru biologii w maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw, spełnianiu wymogów regulacyjnych i dostarczaniu produktów w sposób niezawodny i bezpieczny. Klienci Poltraf, to jedne z najlepiej znanych marek z branży medycznej na świecie.

„Przejęcie to oznacza zwiększenie zdolności w ramach naszej globalnej sieci medycznej”, powiedziała Cindy Miller, prezes UPS Europe. „Poltraf uzupełnia nasz europejski plan rozwoju i od teraz jesteśmy w stanie zapewnić firmom z sektora medycznego dostęp do jednego źródła w zakresie rozwiązań logistycznych na całym kontynencie, przyczyniając się do osiągnięcia większej wydajności łańcucha dostaw i utrzymania zgodności z odpowiednimi wytycznymi.”

„Postrzegamy tę transakcję w kontekście dalszego pozytywnego rozwoju naszej firmy, naszych pracowników, jak i naszych klientów”, powiedział Piotr Król, prezes Poltraf. „Połączenie sił z UPS pozwoli nam kontynuować świadczenie wysokiej jakości usług logistycznych i poszerzać nasz zasięg poprzez wykorzystanie globalnej sieci dystrybucji UPS. Cieszymy się na możliwość stworzenia jeszcze większej wartości dla naszych klientów.”

Przejęcie to oznacza dodanie trzech obiektów z zaawansowanymi systemami zarządzania w zakresie magazynowania, wysokiej jakości usługami oraz doświadczoną siłą roboczą do istniejącej europejskiej sieci UPS, która obecnie (łącznie z Polską) liczy 14 obiektów dedykowanych sektorowi medycznemu. Zasięg i doświadczenie UPS dla tej branży aktualnie obejmuje specjalistyczne centra dystrybucyjne na obszarze krajów Beneluksu, w Europie Wschodniej, Centralnej oraz Południowej, a także na Półwyspie Iberyjskim, w Wielkiej Brytanii, skutecznie pokrywając najważniejsze obszary geograficzne kontynentu.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.