We Wrocławiu powstanie placówka stworzona przez studentów architektury

Poczta Polska zbuduje nowoczesną placówkę pocztową we Wrocławiu. Znajdzie się ona w budynku dotychczasowej placówki przy ul. Zygmunta Krasińskiego 1. Poczta zaprezentowała wizerunek nowej placówki w piątek podczas otwarcia wystawy „Historia a nowoczesność w architekturze pocztowej” w gmachu Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Projekt to efekt konkursu dla studentów architektury.

Nowa placówka przy ul. Zygmunta Krasińskiego 1 powstanie na bazie projektu architektonicznego  zespołu konkursowego reprezentowanego przez Filipa Potoczka i Tomasza Pawlusia.

Poczta premium

Placówki Premium to rozwiązanie, dzięki któremu placówka jest jednocześnie obiektem reprezentacyjnym i oferuje najszerszy zakres usług Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej. Takie placówki są objęte są ochroną konserwatorską.

– Innowacyjność rozwiązań Poczty Polskiej to nie tylko dostosowanie swojej oferty do współczesnego klienta, ale także zaspokojenie jego potrzeb estetycznych, które dziś mają coraz większe znaczenie. Chcemy po to stworzyć Placówki Premium, by obiekty o charakterze historycznym stały się przykładem łączenia tradycji z naszym nowoczesnym wizerunkiem. – mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Druga placówka Premium Poczty Polskiej powstanie w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Zaprojektowane obiekty łączą tradycję z nowoczesnością, swój historyczny charakter z obecnym kierunkiem rozwoju Spółki jako firmy oferującej usługi listowe, paczkowe i finansowo ubezpieczeniowe Obie realizacje zaplanowane są w przyszłym roku.

Poczta z historią

Na wystawie w Muzeum Poczty i Telekomunikacji można prześledzić, jak rozwijała się architektura pocztowa na przestrzeni wieków. XIX wieku budynki poczty stanowią stały element tkanki miejskiej. Historia poczty nieustannie przeplata się z historią architektury. Neogotyckie i klasycystyczne gmachy, zabytkowe budynki poczty to miejsca, w których

nadanie listu staje się estetyczną przyjemnością.

Wystawę od 27 lutego będzie można oglądać codziennie, w godzinach otwarcia Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu przy ul. Z. Krasińskiego 1.

Patronem medialnym wystawy jest portal: infoArchitekta.pl. Wystawę będzie można oglądać do 11 maja 2015 r..

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.