Zadania logistyczne dziecinnie proste

Dostarczanie terminowo i w możliwie jak najkrótszym czasie towarów do odbiorców nie jest możliwe tylko w przypadku tych operatorów logistycznych, którzy dysponują odpowiednim zapleczem. Widać to bardzo dobrze na przykładzie sieci dyskontowych, które stale realizują nowe promocje z całkowicie odmiennym towarem i wymagają jego punktualnego dostarczenia nieraz do kilkuset sklepów na terenie kraju.

Duże znaczenie ma w tym przypadku nowoczesne planowanie IT. W firmie Dascher, która odpowiada za logistykę, wykorzystuje się dedykowane systemy logistyczne, które wspomagają dostawę towarów z odmiennych krajów i punktów odbiorczych zlokalizowanych na terenie Europy. Synchronizacja procesów jest  tym przypadku jednym z kluczowych celów, a dzięki wykorzystaniu systemów informatycznych jest ona łatwa do osiągnięcia. Jednocześnie wsparcie IT poprawia bezbłędność kompletacji zamówień. W tym przypadku połączenie z systemem Pick-by-Voice wykorzystującym głosową lokalizację towarów pozwala na poprawę efektywności ich wyszukiwania przez pracowników nawet od kilkanaście procent. Współczesne systemy i narzędzia sprawiają, że Dascher może świadczyć swoim klientom usługi logistyczne na najwyższym poziomie z zachowaniem ich indywidualnych preferencji.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.