Blaski i cienie pracy kuriera

Firmy kurierskie stale dynamicznie się rozwijają i z tego powodu również rekrutują ciągle nowych pracowników na stanowisko kuriera. Podobnie jak każde inne zajęcie także praca jako kurier ma swoje plusy i minusy.

Zarobki są zachęcające, niemniej zależą od wielu czynników. Wpływają na nie między innymi forma zatrudnienia, ponieważ kurier może pracować bezpośrednio u operatora lub też może być zatrudniony przez zewnętrzną agencję. Także może on prowadzić własną działalność, co pozwala na uzyskanie zarobków dziennych rzędu nawet 300 złotych, ale wówczas od zysku odliczyć należy koszty paliwa i inne opłaty związane z samochodem, na przykład ubezpieczenie. Razem miesięcznie daje to około 4000-5000 złotych, podczas gdy zarobek przy zatrudnieniu w firmie kurierskiej to od 1500-2000 złotych.

Praca kuriera jest dobra dla osób lubiących dużo jeździć samochodem, niezależnie od warunków panujących na drodze, przydadzą się także zdolności interpersonalne przy obsłudze klienta oraz dobra organizacja. Główne minusy pracy jako kurier to presja czasu, by dotrzeć w ciągu wyznaczonego dnia do wszystkich klientów, a także druga strona medalu – niezbyt mili klienci, niemniej tutaj bardzo dużo zależy od rejonu obsługiwanego przez danego kuriera.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.