Coraz więcej opcji przesyłek – co wybieramy najczęściej?

Jeszcze nie tak dawno temu wtedy, gdy robiło się zakupy w sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych, do wyboru miało się zasadniczo tylko różne warianty przesyłek pocztowych. Od czasu do czasu sklepy proponowały także przesyłki kurierskie, niemniej nie były one zachęcające cenowo.

W ciągu ostatnich kilku lat rynek przeszedł dość duże zmiany, także w związku z ciągłym rozwojem branży e-commerce i tym, że w sklepach online kupujemy z roku na rok częściej.

Stale utrzymuje się trend dotyczący coraz mniejszej popularności usług Poczty Polskiej, co więcej, wielu sprzedawców całkowicie usuwa taką opcję, pozostawiając tylko kuriera oraz dodatkowo nowość na naszym rynku, czyli dostawę do punktu. Niemniej statystycznie kupujący mają do wyboru trzy opcje przesyłki.

Przesyłki kurierskie to praktycznie gwarancja dostawy towaru na następny dzień. 99% paczek dociera do adresatów błyskawicznie, szybciej niż w przypadku paczek priorytetowych Poczty Polskiej, a dodatkowo ceny usług są porównywalne.

Wtedy, gdy przesyłka kurierska nie wchodzi w grę, przykładowo nie można jej odebrać ze względu na godziny pracy czy nauki, rozwiązaniem jest wspomniany już odbiór w punktach. W tej dziedzinie można korzystać z usług Poczty Polskiej oraz dodatkowo operatora InPost, do którego należą Paczkomaty. W tym przypadku adresat nie otrzymuje paczki do rąk własnych, ale na początek przesyłana jest do niego wiadomość SMS czy e-mail z terminem dostawy oraz potem informacją o dostarczeniu paczki do miejsca docelowego. Adresat paczki samodzielnie ją odbiera w dogodnym dla siebie czasie. To duża wygoda i dodatkowo atrakcyjne ceny, dlatego Paczkomaty i analogiczna usługa Poczty Polskiej z odbiorem w wyznaczonych placówkach i punktach także cieszy się powodzeniem.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.