Elektroniczne awizo i polecony do skrzynki zamówisz online

Klienci Poczty Polskiej mogą już teraz zamówić przez internet elektroniczne awizo. To darmowa usługa, dzięki której otrzymamy  smsem albo mailem informację o możliwości odbioru poleconego na poczcie. Poczta udostępnia także na swojej stronie intrenetowej usługę on-line zamówienia poleconych bezpośrednio do skrzynki.

Aby otrzymywać elektroniczne awizo, wystarczy odwiedzić stronę internetową Poczty Polskiej i wypełnić prosty wniosek dostępny pod adresem: https://eformularze.poczta-polska.pl/eawizo/.  Usługę tak jak do tej pory będzie można również zamówić w placówce pocztowej czy u listonosza.

Popularne elektroniczne awizo

Obecnie z  usługi korzysta już 300 tysięcy osób, które informację o możliwości odbioru przesyłki w placówce pocztowej otrzymują mailem lub sms-em. Tylko we wrześniu i październiku usługę zamówiło ponad 60 tysięcy osób. Takie rozwiązanie jest alternatywą dla tradycyjnego, papierowego awiza, z wyjątkiem  przesyłek poleconych świadczonych na zasadach specjalnych (np. postępowania administracyjne). Przy takich przesyłkach Poczta dostarczy swoim klientom awizo w wersji i papierowej, i elektronicznej.

Polecony do skrzynki

Od teraz przez internet można również złożyć żądanie otrzymywania korespondencji poleconej bez potwierdzenia odbioru bezpośrednio do swojej skrzynki na listy. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach usługę w tradycyjnej formie w placówkach Poczty Polskiej zamówiło 38 tysięcy klientów.  „Polecony do skrzynki” pozwala zaoszczędzić czas i otrzymywać ważną korespondencję wprost do skrzynki pocztowej w domu. Dodatkowo klienci, którzy chcą skorzystać z możliwości wrzucania listów poleconych do skrzynek oddawczych, mogą również otrzymywać sms albo mail z informacją, że przesyłka polecona czeka w ich skrzynce oddawczej.

By otrzymywać polecony do skrzynki, również wystarczy wypełnić formularz on-line dostępny pod adresem https://eformularze.poczta-polska.pl/rdoskrzynki/, zapisując tam swój numer telefonu albo adres e-mail. Oczywiście nadal można złożyć go też w placówce pocztowej lub u listonosza.

Poczta Polska wprowadza i ulepsza dla klienta nowe produkty z zakresu e-Usług. Firma co roku dostarcza ponad 400 mln listów poleconych, stąd wciąż poszerza portfel usług dodatkowych przeznaczonym właśnie tym przesyłkom. Po wypełnieniu zgłoszenia na nowe usługi dodatkowe, Poczta Polska umożliwia również klientom założenie bezpłatnego konta na platformie Envelo.

Flagowe produkty platformy Envelo dzisiaj to pocztówka z komputera lub smartfona – neokartka, neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku, i neolist, czyli list nadawany online i dostarczany adresatowi w wersji tradycyjnej. Platforma udostępnia ponadto usługi dla wystawców i odbiorców faktur – Neofakturę i Neorachunki. Przedsiębiorcom dedykowana jest Neofaktura, dzięki której wyślą online wszystkie faktury, zarówno elektroniczne, jak i tradycyjne. Dla ich adresatów zaś przeznaczone są Neorachunki, czyli bezpieczna skrzynka odbiorcza. Więcej informacji na www.envelo.pl.

kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.