Polska Grupa Pocztowa informuje o zasadach pełnomocnictwa pocztowego

Nie zawsze awizowane przesyłki mogą być odebrane bezpośrednio przez osobę do tego uprawnioną. W tym przypadku można skorzystać z pełnomocnictwa pocztowego, którego zasady dokładnie wyjaśnia Polska Grupa Pocztowa.

Pełnomocnictwo obejmuje przesyłki związane z prowadzonymi postępowaniami cywilnymi, ponieważ przesyłki z prokurator i sądów powszechnych są regulowane przepisami Kodeksu cywilnego i Prawa pocztowego. Dlatego gdy przesyłka z sądu ma informować o postępowaniu innym niż cywilne, nie jest możliwe wykorzystanie zapisów o pełnomocnictwie pocztowym.

Procedura nadania pełnomocnictwa zakłada obecność udzielającej go osoby w placówce pocztowej. W obecności pracownika pocztowego odbywa się przekazanie pisemnego oświadczenia zawierającego informacje takie jak imiona i nazwiska, rodzaje, serie i numery dowodów ze zdjęciem osoby udzielającej pełnomocnictwa oraz pełnomocnika. Także w oświadczeniu należy określić zakres pełnomocnictwa. Gdy adresat nie może dostać się do placówki, wtedy możliwe jest udzielenie pełnomocnictwa w miejscu pobytu.

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.