Wina bezpośrednio od producenta do odbioru w Paczkomatach® InPost

Z początkiem września Naked Wines – crowdfundingowa platforma dla niezależnych producentów win – uruchamia możliwość odbioru wysokiej jakości win w Paczkomatach® InPost. Kupujący mogą obecnie odbierać swoje zamówienia w dowolnym z ponad 1100 maszyn, znajdujących się na terenie Zjednoczonego Królestwa, o dowolnej porze i przez 365 dni w roku.

Dzięki nowej opcji, 300 tys. subskrybentów usługi Naked Wines może odbierać zamówienia nie tylko w punktach click and collect, zlokalizowanych m.in. w sklepach i wybranych punktach usługowych, ale też w automatycznych Paczkomatach®. Znajdują się one w bezpiecznych lokalizacjach z dogodnym dojazdem i w pobliżu miejsc parkingowych np. stacjach benzynowych, stacjach metra i kolei, a także supermarketach sieci Morrisons. Jest to znacznie szybsze i bardziej wygodne niż stanie w kolejce z innymi klientami tylko po to by odebrać paczkę.

Współpraca z InPost oznacza również koniec z całodziennym czekaniem na dostawę do domu, tracenia czasu w placówce pocztowej oraz przegapione wizyty kurierów, którzy zazwyczaj nie podają dokładnej godziny dostarczenia przesyłki. Dzięki możliwości kontroli statusu przetwarzania zamówienia poprzez panel internetowy klienci Naked Wines cały czas widzą gdzie znajduje się ich przesyłka. Gdy zostanie ona dostarczona do wskazanego Paczkomatu®, odbiorcy otrzymują indywidualny kod kreskowy (e-mailem lub w wiadomości na telefon) – w ten sposób oni i tylko oni mogą otworzyć skrytkę w urządzeniu i odebrać przesyłkę. Elektroniczny dostęp i pełna automatyzacja Paczkomatu® znacznie skracają czas odbioru: można go wykonać nawet w siedem sekund.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wspólnie z InPost UK uruchomiliśmy tę opcję odbioru przesyłek” – mówi Eamon Fitzgerald, dyrektor zarządzający Naked Wines UK – „Nasi klienci płacą z góry za nabyte trunki. Inwestują więc nie tylko pieniądze, ale też zaufanie, że ich zamówienie zostanie dostarczone bezpiecznie, wygodnie i wtedy, kiedy im to pasuje. Cały czas staramy się ułatwiać życie klientom, a udostępniana przez InPost wiedza ekspercka o dystrybucji oraz ogólnokrajowa sieć Paczkomatów® są dla nas idealnym rozwiązaniem”.

„Nowo podpisana umowa z Naked Wines to dla nas bardzo dobra wiadomość” – dodaje Ian Caminsky, CEO InPost UK – „Do tej pory pracowaliśmy z dostawcami bardziej tradycyjnych dóbr takich jak żywność, ubrania, czy elektronika. Te segmenty towarów już znamy: wiemy jak je dostarczać wygodnie i bezpiecznie, wiemy czego oczekują klienci. Segment prestiżowych trunków, takich jak wina od Naked Wines, to dla nas okazja do zdobycia nowej wiedzy o klientach oraz wzbogacenie portfela oferowanych usług. Sukces rynkowy Naked Wines dowodzi, że punkty click and collect – które InPost również posiada w ofercie – pozwalają biznesowi docierać do nowych odbiorców, budować przychody, oraz wzmacniać jakość i pozytywne doświadczenia klientów. Dodanie Paczkomatów® jako kolejnej opcji odbioru zwiększa te korzyści dla firm”.

Źródło – www.inpost.pl

otwórz serwis kurierski
kokoma

kurier2.pl to pierwszy w Polsce portal poświęcony tematyce brokerów kurierskich. Wszystko co powinieneś wiedzieć o przesyłkach kurierskich: porady, aktualności, punkty kurierskie, firmy kurierskie, wywiady i ciekawostki w jednym miejscu.